خانه / انجمن های علمی

انجمن های علمی

گزارش تصویری بازدید علمی دانشجویان گروه معماری از روستای ده نمک

(بازدید از بناهای تاریخی و روستای پاده از توابع شهرستان آرادان)

IMG_2193   IMG_2302

IMG_2464   IMG_2507

———————————————————————————————————-

بازدید دانشجویان گروه مهندسی نفت از پژوهشگاه صنعت نفت

طبق هماهنگی های انجام شده توسط مدیر دفترارتباط با صنعت دانشگاه با پژوهشگاه صنعت نفت، دانشجویان گروه مهندسی نفت دانشگاه گرمسار به همراه خانم دکتر درخشانی استاد درس زمین شناسی نفت و با همکاری دانشجویان انجمن علمی گروه مهندسی نفت، روز چهارشنبه مورخ ۹۷/۹/۲۸ ازپژوهشگاه صنعت نفت بازدید علمی به عمل آوردند. 

14   IMG_0443

15

——————————————————————————————————————

برگزاری جلسه گروه مهندسی نفت دانشگاه گرمسار با مدیر عامل شرکت ملی نفت

طبق هماهنگی های قبلی که از طرف نماینده محترم شهرستان گرمسار جناب اقای دکتر کاتب با مدیریت شرکت ملی نفت ایران انجام شده بود، روز چهارشنبه مورخ ۹۷/۹/۲۶ در محل شرکت ملی نفت جلسه مشترکی برگزار شد. این جلسه با حضور جناب آقای دکتر کاتب، دکتر علی زاده مدیر گروه مهندسی نفت و مدیر دفتر ارتباط با صنعت، دبیر و نائب دبیر انجمن علمی گروه مهندسی نفت و دکتر کرباسیان مدیر عامل شرکت ملی نفت تشکیل شد. در ابتدا جناب آقای دکتر کاتب به برنامه های آتی دانشگاه، فعالیت های روبه رشد و پروژه های در دست اقدام و همچنین به حضور دانشجویان مستعد و علاقمند در این دانشگاه اشاره کرده و خواستار حمایت مادی و معنوی شرکت نفت از دانشگاه گرمسار شد. در ادامه آقای دکتر علی زاده به تشریح مشکلات آموزشی و پژوهشی دانشجویان پرداخته و خواستار مساعدت های لازم در موارد زیر شد: ۱٫ استفاده از تجهیزات دستگاهی شرکت های وابسته به شرکت نفت، جهت انجام پروژه های تحقیقاتی دانشجویان. ۲٫ واگذاری تجهیزات از رده خارج شده شرکت های وابسته به شرکت نفت، برای ایجاد نمایشگاه دائمی در دانشگاه و استفاده از این تجهیزات به منظور کاربری آموزشی. ۳٫ مساعدت در خرید تجهیزات آزمایشگاهی. همچنین نمایندگان دانشجویان در انجمن علمی، به طرح مشکل امریه دانشجویان اشاره کردند و خواستار حمایت از فارغ التحصیلان این رشته در این زمینه شدند. بعد از استماع موارد ذکر شده، جناب آقای دکتر کرباسیان با نظر مثبت دستور تشکیل جلسه با مدیر پژوهش و فناوری و مساعدت در حل مشکلات طرح شده را صادر کردند.

16 (2)

———————————————————————————————————————————-

برگزاری جلسه مدیر گروه مهندسی نفت با مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت

به دنبال پیگیری در حل مشکلات آموزشی و پژوهشی گروه مهندسی نفت، جناب آقای دکتر علی زاده مدیر گروه مهندسی نفت به همراه دو تن از دانشجویان انجمن علمی نفت، روز سه شنبه مورخ ۹۷/۱۰/۳ در محل مدیریت پژوهش و فناوری شرکت نفت با جناب آقای مهندس طالقانی مدیر این مرکز جلسه ای برگزار کردند. در این نشست صمیمانه، دکتر علی زاده خواسته هایی را در زمینه بهبود وضعیت آموزشی و پژوهشی گروه مهندسی نفت ارائه دادند که مورد موافقت جناب آقای مهندس طالقانی قرار گرفت و در ترم های آتی به مرحله اجرا خواهد رسید. در زیر به اهم موارد مصوب اشاره می گردد:
۱٫ افزایش دوبرابری ظرفیت کارآموزی دانشجویان گروه مهندسی نفت.
۲٫ افزایش تعداد دفعات بازدید علمی دانشجویان از پژوهشگاه صنعت نفت و بازدید از سایر مراکز زیر نظر شرکت نفت.
۳٫ ارسال هر گونه مواد و ابزاری که کاربری آموزشی داشته باشد از جمله: نفت خام، گل حفاری، مته، پلاگ و سایر موادی که در زمینه آموزشی مفید واقع شود.
۴٫ ارسال دستگاهها و قطعات دستگاهی که مستعمل بوده، جهت ایجاد نمایشگاه دائمی نفت در محل دانشگاه.
در ضمن در مورد تفاهم نامه همکاری و واگذاری بخشی از پروژه های شرکت نفت به دانشگاه گرمسار هم بحث شد که با توجه به عدم پتانسیل آزمایشگاهی کافی در دانشگاه مورد موافقت قرار نگرفت و موکول به تجهیز آزمایشگاه در سال های آتی شد.

————————————————————————————————————————————–

نشست علمی نمایندگان انجمن های علمی دانشجویی و مرکز رشد گرمسار

روز دوشنبه مورخ ۹۷/۹/۲۶نشستی با حضور نمایندگان انجمن­های علمی دانشجویی مهندسی نفت، معماری، عمران ، صنایع و SPE دانشگاه گرمسار و مدیر مرکز رشد شهرستان برگزار گردید. در این جلسه که معاون آموزشی و پژوهشی، مدیر پژوهش، مدیران گروه­های آموزشی و نمایندگان انجمن­های علمی دانشجویی حضور داشتند،جناب آقای مهندس شارق مدیر مرکز رشد شهرستان در خصوص امکانات مرکز رشد و پارک­های علم و فناوری و نحوه ارتباط آنها با انجمن­های علمی و همچنین چگونگی ایجاد تعامل میان پژوهشگران و صنعت، توضیحاتی ارائه دادند. در نهایت مقرر گردید با ادامه این نشست­ها، زمینه شکل­گیری شرکت­های دانش بنیان و ارتباط بیشتر بین دانشگاه و مراکز رشد فراهم گردد.

خدمات مراکز رشد علم و فناوری عبارتند از: در اختیار قرار دادن فضا جهت استقرار، سالن همایش و اتاق جلسات، اطلاع رسانی، اینترنت، خدمات سخت افزاری و نرم افزارهای رایانه­ای، وب­سایت، کتابخانه، کارگاه­های تخصصی و آموزش و ارائه تسهیلات تا سقف یک میلیارد ریال برای طرح های نوآورانه مبتنی بر بازار و کارگزار ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت­های دانش بنیان و نظارت بر اجرا.

نمایندگان انجمن­های علمی دانشجویی حاضر در جلسه:

عرفان رحمتی گرکانی: انجمن علمی عمران

کاوه فرامرزی، امین اصغریان: انجمن علمی نفت

پریوش مایلی، سارا گودرزی: انجمن علمی صنایع

آرین صادق تهرانی: انجمن علمی معماری

سعید هاشم­زاده : انجمن علمی  SPE

۲۰۱۸۱۲۱۷_۱۲۵۳۰۵   ۲۰۱۸۱۲۱۷_۱۲۵۴۱۷

۲۰۱۸۱۲۱۷_۱۲۵۳۵۶

———————————————————————————————————————————————-

برگزاری کارگاه روش های کنترل غیر فعال سازه توسط انجمن علمی مهندسی عمران

انجمن علمی مهندسی عمران روز شنبه مورخ ۹۷/۸/۲۶  کارگاه  روش های کنترل  غیر فعال سازه  را برگزار نمود.

در این نشست که با حضور دانشجویان مهندسی عمران و  به همت انجمن علمی برگزار شد، دکتر ماهرو زاده استاد گروه مهندسی عمران، در خصوص روش های کنترل  غیر فعال سازه  توضیحاتی را ارائه نمودند.

IMG_20181117_224059_896-1   IMG_20181117_215238_591-1

IMG_20181117_215231_824-1   IMG_20181118_121037_876-1

————————————————————————————————————————————————–

گزارش عملکرد انجمنهای علمی دانشگاه گرمسار در سال تحصیلی ۹۵-۹۴

انجمن های علمی دانشجوئی دانشگاه گرمسار