سرخط خبرها
خانه / اخبار و اطلاعیه های مهم / شرایط اخذ واحد کارآموزی توسط دانشجویان در تابستان ۱۳۹۵

شرایط اخذ واحد کارآموزی توسط دانشجویان در تابستان ۱۳۹۵

شرایط اخذ واحد کارآموزی توسط دانشجویان در تابستان ۱۳۹۵

 

۱زمان اخذ معرفی نامه واحد کارآموزی دانشجویان از روز شنبه مورخ  ۱۳۹۵/۰۱/۲۸  لغایت چهارشنبه مورخ ۱۳۹۵/۳/۱۲ می­باشد. خارج از موعد مقرر هیچگونه معرفی نامه­ای توسط اداره آموزش دانشگاه صادر نمی­گردد.

۲-زمان اخذ و مدت دوره واحد کارآموزی دانشجویان به شرح ذیل می­باشد:

دانشجویان رشته

شرایط اخذ مدت زمان کارآموزی
مهندسی عمران تابستان سال سوم به بعد (بعد از ترم ۵) ۳۰۰ ساعت (۲ماه)
مهندسی صنایع تابستان سال سوم به بعد ۲۴۰ ساعت
مهندسی نفت (کارآموزی ۱)* تابستان سال دوم (بعد از ترم ۳ و ۴) ۱۶۰ ساعت
مهندسی نفت (کارآموزی ۲)* تابستان سال سوم (بعد از ترم ۵ و ۶)

۱۶۰ ساعت

*اخذ کارآموزی ۱ و ۲ دانشجویان رشته مهندسی نفت به صورت همزمان در یک تابستان امکان پذیر نمی باشد.

۳- واحدهای کارآموزی فقط و فقط در تابستان هر سال ارائه می­گردد و به عنوان ترم تابستانی محاسبه می­گردد.

۴-دانشجویان موظفند درس کارآموزی خود را طبق جدول زمانبندی بالا اخذ نمایند تا برای فراغت از تحصیل آنها مشکلی پیش نیاید.

۵- دانشجو در صورت اخذ واحد کارآموزی در هر تابستان، ۵ واحد دیگر می­تواند در همان تابستان به صورت مهمان در سایر دانشگاه­ها اخذ نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ترم تابستانی به آئین نامه ترم تابستانی مراجعه نمایید(به استثنای دانشجویانی ورودی سال ۱۳۹۰ و ۱۳۹۱ دانشگاه که حداکثر ۸ واحد درسی آنها جهت فارغ التحصیلی باقی مانده است.)

۶- دانشجویان ورودی سال ۱۳۹۰ و ۱۳۹۱ دانشگاه که حداکثر ۸ واحد درسی آنها جهت فارغ التحصیلی باقی مانده است، علاوه بر اخذ واحد کارآموزی، می­توانند یکی از دو حالات زیر جهت اتمام واحدهای درسی خود انتخاب نمایند، به نحوی که کلیه دروس آنها جهت اخذ مدرک کارشناسی در تابستان به پایان برسد و از سقف ۸ واحد بیشتر نگردد. در غیر اینصورت نمره هیچ یک از دروس نامبرده ثبت نمی­گردد:

الف) حداکثر تا سقف ۷ واحد در همان تابستان به صورت مهمان در سایر دانشگاه­ها اخذ نمایند.

ب) حداکثر ۲ درس به صورت معرفی به استاد در دانشگاه گرمسار و بقیه دروس خود را در همان تابستان به صورت مهمان در سایر دانشگاه­ها اخذ نمایند.

۷- دانشجویان موظفند درخواست اولیه کارآموزی خود را همانند درخواست اشتغال به تحصیل، درسامانه سادا به نام شرکت موردنظر درخواست نمایند و شنبه هفته آینده، گواهی مربوطه را از کارشناس آموزش (سرکار خانم علیخانی) واقع در ساختمان فنی و مهندسی دانشگاه پیام نور دریافت نمایند.

۸- در صورت موافقت با گذراندن دوره مذکور توسط شرکت مورد نظر، دانشجویان موظف به ثبت نام در سامانه کارآموزی به آدرس karamouzi.irost.org می باشند. تا اطلاعات خود و شرکت مورد نظر را در سامانه کارآموزی ثبت نمایند. در صورت عدم وجود نام شرکت در سامانه مذکور، بهتر است، شرکت موردنظر اطلاعات خود را در سامانه مذکور ثبت نماید در غیر اینصورت مشکلی برای نامبرده بوجود نمی­آید.

۹- پس از قطعی شدن محل کارآموزی، دانشجویان بایستی به سایت آموزش دانشگاه (قسمت فرم­های آموزش) مراجعه نمایند و ضمن دریافت فرم اخذ واحد کارآموزی و تکمیل آن، نسبت به تحویل آن به اداره آموزش در موعد مقرر جهت اخذ معرفی­نامه نهایی اقدام نمایند.

۱۰- دانشجویان پس از پایان دوره کارآموزی در شرکت مورد نظر، بایستی ضمن دریافت فایل نحوه ارائه گزارش و فرم ارزشیابی کارآموزی خود، نسبت به تکمیل و ارائه آن به اداره آموزش پس از اتمام دوره مذکور اقدام نمایند. رعایت نکات قید شده در فایل نحوه گزارش کارآموزی توسط تمامی دانشجویان الزامی است. 

همچنین ببینید

Ettelaie amozeshi

زمان برگزاری امتحان مجدد درس تفسیر موضوعی قرآن (مخصوص غایبین)

قابل توجه کلیه دانشجویانی که در امتحان درس تفسیر موضوعی قرآن غایب بوده‌اند: امتحان مجدد ...